O mnie

Przemysław Książek

Nazywam się Przemysław Książek i jestem magistrem psychologii ze specjalnością kliniczno - sądową, psychoterapeutą (w trakcie uzyskiwania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego) oraz trenerem warsztatu umiejętności psychospołecznych. Moje umiejętności praktyczne doskonaliłem podczas stażów w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie, a także w klinice Ameos w Bad Aussee w Austrii. 

W swojej pracy opieram się głównie na założeniach psychoterapii psychoanalitycznej, pracując w nurcie psychodynamicznym i integracyjnym korzystając z dorobku hipnoterapii i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (ukończone szkolenie w obu nurtach).  

Jak to się stało, że zostałem psychologiem i terapeutą? Psychologią społeczną zainteresowałem się już w czasach licealnych, kiedy to dostałem w prezencie jedną z książek Andrzeja Batko. Myślałem wtedy, że książka dotyczy jedynie technik NLP, jednak jak się później przekonałem było w niej też sporo o wpływie społecznym. Później przyszedł czas na pierwszy kurs (wybór padł na hipnoterapię), po którym poczułem, że to właściwa droga i pomoc innym poprzez psychoterapię jest tym co chcę w życiu robić. To co przede wszystkim mnie nurtowało, to pytanie "jak skutecznie pomagać innym?". Od tego momentu intensywnie zacząłem zbierać wiedzę i co ważniejsze doświadczenie praktyczne z zakresu psychoterapii i psychologii.

Przez lata zbierania doświadczeń przekonałem się jak wielkie znaczenie ma zrozumienie drugiej osoby. Dziś po ukończeniu studiów oraz  kursów nie tylko z zakresu psychoterapii (w tym ukończone szkolenie z hipnoterapii i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach), ale także diagnozy i prowadzenia warsztatów psychologicznych, kiedy mam za sobą wiele godzin praktyki, wiem że mój warsztat i przygotowanie są na tyle duże aby móc skutecznie pomagać. Nie spoczywam jednak na lurach, ponieważ wiem, że nauka psychoterapii, podobnie jak wielu innych dziedzin związanych z życiem człowiek, nigdy się nie kończy, ponieważ wiedza na ten temat cały czas ewoluuje, dlatego obecnie biorę udział w kursie psychoterapii przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im dr. J. Babińskiego w Krakowie. 

Na co dzień pracuję jako psycholog przy warsztatach terapii zajęciowej stowarzyszenia aktywnych serc w Olkuszu.

Opinie o mnie

Poniżej wklejam jedną z opinii na temat mojej pracy, przesłaną przez jedną z moich pacjentek. Ze względu na chęć zachowania anonimowości osoby piszącej opinia pozostaje jest umieszczona bez podpisu. Więcej opinii znaleźć można na stronie https://www.znanylekarz.pl/przemyslaw-ksiazek/psycholog-psychoterapeuta/wadowice

 

Prace terapeutyczne z panem Przemysławem zaczęłam w momencie, kiedy moja droga 
rozwoju duchowego już się rozpoczęła, kiedy byłam na tyle świadoma, żeby zrozumieć skąd
pochodzi większość moich deficytów, które utrudniały mi spokojne funkcjonowanie. Na
mojej drodze pojawiło się wiele wątpliwości i leków związanych z relacją z rodzicami
w okresie dzieciństwa. Spotkania z Panem Przemysławem były dla mnie ważnym
doświadczeniem, ponieważ udało się nam wspólnie przepracować najtrudniejsze kwestie. Za
każdym razem wychodząc z gabinetu czułam się silniejsza i bardziej pewna siebie, czułam
moc, która pozwoliła mi poradzić sobie również z wieloma innymi problemami. Metoda
hipnoterapii, której się poddałam pozwoliła zajrzeć do najgłębszych zakamarków
podświadomości, wyciągnąć na światło dzienne to, co ukryte i rozprawić się z tym. Wnikliwe
pytania i dużo empatii ze strony terapeuty pozwoliły inaczej spojrzeć na własne życie, na
relacje w rodzinie, w związku. Pan Przemysław wykazał się obszerną wiedzą i zrozumieniem
oraz profesjonalnym podejściem. Było mi bardzo miło z Panem pracować. Odzyskałam
spokój i równowagę, taki był mój cel i udało mi się go osiągnąć. Polecam serdecznie.

 

Kilka moich dyplomów:

Comments are closed.