O mnie

Przemysław Książek

Nazywam się Przemysław Książek i jestem magistrem psychologii ze specjalnością kliniczno - sądową, terapeutą pracującym w nurtach ericksonowskim i psychoanalitycznym (w trakcie całościowego szkolenia do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego) oraz trenerem warsztatu umiejętności psychospołecznych. Jestem także członkiem Krakowskiego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą. Moje umiejętności praktyczne doskonaliłem podczas stażów w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie, a także w klinice Ameos w Bad Aussee w Austrii. 

Jak to się stało, że zostałem psychoterapeutą? Hipnozą zainteresowałem się już w czasach licealnych, kiedy to dostałem w prezencie jedną z książek Andrzeja Batko. Myślałem wtedy, że książka dotyczy jedynie technik NLP, jednak jak się później przekonałem było w niej też sporo o hipnozie na której to między innymi NLP bazuje. Później przyszedł czas na pierwszy kurs (wybór padł na hipnoterapię), po którym poczułem wielki niedosyt wiedzy. To co przede wszystkim mnie nurtowało, to pytanie "jak skutecznie pomagać innym?". Od tego momentu intensywnie zacząłem zbierać wiedzę i co ważniejsze doświadczenie praktyczne z zakresu nie tylko hipnoterapii, ale także psychoterapii i psychologii.

Przez lata zbierania doświadczeń przekonałem się jak wielką moc ma psychoterapia, która uzupełniona jest pracą z podświadomością. Dziś kiedy miałem okazję brać udział w najlepszych kursach nie tylko z zakresu hipnozy i hipnoterapii, ale także m.in. z diagnozy klinicznej i TSR (nurtu który świetnie łączy się z hipnoterapią) i kiedy mam za sobą wiele godzin praktyki, wiem że mój warsztat i przygotowanie są na tyle duże aby móc skutecznie pomagać. Dlaczego głównie opieram się na tych dwóch nurtach? Przede wszystkim dlatego, że są to nurty, które pokazują, że terapia może być krótkoterminowa (szybka) i niezwykle skuteczna.  

Uczyłem się i wzoruje się w swojej pracy m.in na takich terapeutach jak :

  • Gerald Kein (jeden z najbardziej uznanych hipnoterapeutów)
  • Lary Elman (syn legendarnego dzisiaj Dave Elman'a) 
  • Luis Alarcon (przewodniczący sekcji TSR w polskim towarzystwie psychologicznym) 
  • John Ryder (specjalista od pracy z rodzinami)
  • Stephen Parkhill (terapeuta specjalizujący się w walce z rakiem)
  • George Kappas (dyrektor American Hypnosis Associotion)

Poniżej przedstawiam kilka moich dyplomów

Comments are closed.